تفاوت کابل افشان و کابل مفتولی

دسامبر 31, 2022by multi0

تفاوت کابل افشان و کابل مفتولی

تفاوت کابل افشان و کابل مفتولی باعث می شود که هر فردی براساس نیازی که دارد، یکی را انتخاب کرده و سپس اقدام به خرید کند. وقتی که شکل های مختلفی از یک محصول به وجود می آید، نشان دهنده ی این است که نیاز به آن محصول خیلی زیاد است و لازم است که شرکت تولید کننده به درخواست مردم پاسخ درستی بدهد تا مشکلی ایجاد نشود، این دسته از کابل ها و کابل آلومینیوم خودنگهدار، کابل آلومینیومی زمینی با توجه به کارایی آنها از فروش بالایی برخوردار هستند.

آشنایی با تفاوت کابل افشان و کابل مفتولی

تفاوت کابل افشان و کابل مفتولی نشان می دهد که کابل افشانی مجموعه ای از چند رشته سیم از جنس مس می باشد. در واقع اگر برش عرضی در آن ایجاد کنید، شاهد همین تفاوت خواهید بود که دارای اجزای مختلفی می باشد. اما در مورد کابل مفتولی ما می توانیم یک بخش عرضی قطوری از سیم مسی را ببینیم که فاقد هر گونه تفکیکی می باشد.
از دیگر تفاوت کابل افشان و کابل مفتولی این است که در نوع افشانی انعطاف بالایی دیده می شود اما این امر در مورد کابل مفتولی به هیچ عنوان صدق نمی کند. کابل مفتولی بسیار سخت است و دقیقا به همین ویژگی هم شناخته می شود.
میزان مقاومتی که در کابل افشان دیده می شود کمی بیشتر از کابل مفتولی است، زیرا از چندین رشته تشکیل شده است و هر کدام از آنها می توانند مانعی هر چند کوچک را ایجاد کنند اما در نوع مفتولی یکنواخت است و این اتفاق به ندرت دیده می شود.
جریان برق در نوع افشان کمی کمتر ازنوع مفتولی می باشد، زیرا مقاومت در نوع مفتولی کمتر از نوع افشان می باشد. مقاومت و جریان برق با یکدیگر ارتباط مستقیمی دارند.
وجود تفاوت کابل افشان و کابل مفتولی ما را متوجه کاربرد های متفاوت آنها نیز می کند. معمولا کابل مفتولی در سطح های بزرگ بیشتر استفاده می شود، چرا که بافت سختی دارد اما کابل افشانی بیشتر در جاهایی استفاده می شود که لازم است چرخش به خوبی انجام شود. تفاوت کابل ها باید به طور کامل بررسی شوند و سپس اقدام به خرید کنید.

بیشتر بخوانید: آشنایی با ساختار کابل ها

میزان تاثیر تفاوت کابل افشان و کابل مفتولی در فروش

همانطور که در پیش تر گفتیم، وجود تفاوت کابل افشان و کابل مفتولی بیانگر این هستند که هر کدام در بخش مشخصی استفاده شوند، بهتر می باشد. وقتی که اتصالی در کابل مفتولی به سبب احتمال شکست فلز مس درون آن، بالا باشد و همزمان از قیمت کمتری هم برخوردار باشد، سبب می شود که فرد بر اساس شرایطی که در خود می بیند، یکی از آن ها را انتخاب کند. مطمئن باشید که ویژگی های یک محصول تعیین می کنند که آن محصول دقیقا از چه جایگاهی برخوردار باشد و فروش آن به چه تعدادی صورت بگیرد.

بیشتر بخوانید: سیم نول چیست؟

رنگ کابل ها بر چه اساسی مشخص می شود؟

 

رنگ کابل ها برای اینکه در فرایند اتصال مشکلی ایجاد نشود، با هم فرق می کنند. معمولا با کمک همین رنگ ها ما می توانیم متوجه شویم که هر دسته سیمی دقیقا برای چه بخشی مناسب تر می باشد و بهتر است که برای همان گزینه هم مورد استفاده قرار بگیرد. این امر در هر دو کابل افشان و کابل مفتولی دیده می شود و هیچ تفاوتی هم ندارد. معمولا رنگ های اصلی مانند قرمز و آبی هم در آنها بیشتر دیده می شوند.

بیشتر بخوانید: کابل xlpe چیست؟

تولید کابل ها در ایران

ایران دارای مواد اولیه کافی در مورد این عایق ها می باشد و به همین دلیل در این زمینه تجارت مخصوص خود را به راه انداخته است و موفقیت زیادی را از آن خود می کند. ما می توانیم در کنار مصرف شخصی، از طریق آنها درآمد زایی مخصوص خود را هم داشته باشیم. تفاوت کابل افشان و کابل مفتولی نشان می دهد که کشورمان در کنار داشتن مقدار کافی مواد اولیه، دارای نیروهای متخصص زیادی هم می باشد که هر کدام از مهارت بالایی برخوردار هستند و خیلی خوب می دانند که باید چگونه تولید را انجام دهند تا مشکلی ایجاد نشود. دوام کابل ها بسیار بالا می باشد و جایی برای نگرانی وجود ندارد و شما عزیزان می توانید آنها در هر متراژی که می خواستید، تهیه کنید.

بیشتر بخوانید: تاریخچه سیم و کابل در ایران

قیمت کدام کدامیک از کابل های افشان و مفتولی بیشتر می باشد؟

قیمت کابل ها ممکن است که در هر سال دچار تغییراتی شود و دارای ثبات مشخصی نباشد. در هنگام خرید از موسسات اصلی تولید سوال کنید و مشورت های لازم را انجام دهید و سپس اقدام به خرید آنها کنید. خرید عمده ای و خرید مستقیم این محصولات در کشور ایران به خوبی انجام می شود و شما هم می توانید یکی از آن مشتریان باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت کابل آلومینیومی، کابل آلومینیوم خودنگهدار و کابل آلومینیومی زمینی می توانید از طریق وب سایت با ورود به صفحه تماس با ما می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند تا شما را در این زمینه با بهترین کیفیت راهنمایی نمایند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 − یازده =